Elektroporácia, mezoterapia, rádiofrekvencia

Elektroporačné ošetrenie kombinované s rádiofrekvenciou je veľmi účinné ošetrenie, ktoré spĺňa všetky kritéria moderného kozmetického ošetrenia, zamerané na anti-aging, zameraný na výraznú tonizácii, hydratáciu. Pleť je po ošetrení vypnutá a vyhladená. Tiež nám umožňuje hlbšie vpravenie vitamínových prípravkov alebo na liečbu akné.
Čo je to elektroporácia?

Pripomeňme, že elektroporácia bola takým významným objavom minulého storočia, že zaň bola udelená Nobelova cena! O čo ide? Ak vystavíme tkanivo ľudskej kože istým špecificky tvarovaným pulzovým elektrickým potenciálom, vytvoria sa v medzibunkových priestoroch i v stenách samotných buniek mikroskopické otvory, cez ktoré sa do hĺbky tkanív i do samotných buniek dostávajú z ich okolia substancie, ktoré boli pôvodne prítomné iba na povrchu. Týmto mechanizmom môžeme docieliť mnohonásobne rýchlejší transport účinných látok z kozmetických ošetrovacích prípravkov i z liečiv nanesených na povrch kože do jej hlbších štruktúr. To má bezprostredne za následok zintenzívnenie a zrýchlenie, a teda aj skrátenie ošetrovacieho procesu. Keďže cieľovou vrstvou kože je spravidla jej stredná vrstva, označuje sa takýto proces ako mezoterapia.


Čo je to mezoterapia?

Mezoterapia sa môže realizovať takzvaným invazívnym spôsobom, teda opakovanými, pomerne husto rozmiestnenými mnohopočetnými vpichmi injekčnou ihlou, alebo neinvazívne. Na tento druhý spôsob sa v poslednom čase čoraz častejšie využíva spomenutý jav elektroporácie. Pretože sa pri ňom nepoužívajú injekčné ihly, označuje sa táto metóda aj ako „bezihlová mezoterapia“, ak chcete po anglicky „needles mesotherapy“ či „needle-free mesotherapy“. Ide o modernú sofistikovanú progresívnu metódu, pri ktorej netreba azda osobitne zdôrazňovať, že vzhľadom na to, že nie je spojená s opakovanými injekčnými vpichmi, je oveľa príjemnejšia ako jej invazívna, teda injekčná alternatíva.

Čo je to rádiofrekvencia?

Jedná sa o neinvazívnu techniku, tzn. bez chirurgického zákroku a bez anestézie. Koriguje ochabnutosť pleti, vedie k jej vypnutiu a celkovým výsledkom je dokonalejší tvar tváre.

Rádiofrekvencia spočíva v selektívnej aplikácii energie do pokožky, bez akéhokoľvek poškodenia. Aplikovaná energia aktívne bojuje proti ochabnutej pleti.

Naspäť

Novinky

19.10.2017
Ošetrenie HydraFacial
10.11.2016
Phyris - TRIPLE A - INSPIRATION
8.11.2016
Peelingy novej generácie
5.11.2016
Gél lak
1.11.2016
RÁDIOFREKVENCIA – NEINVAZÍVNY LIFTING TVÁRE
Zobraziť všetky novinky

Kde nás nájdete?

Kozmetický salón Soňa Z.
A. Hlinku 7
971 01 Prievidza
Otváracie hodiny:
Pon. – Pia.: 8:00 – 20:00
Sob.: 8:00 – 16:00

Salón Soňa na Facebook-u

Sledujte nás cez Váš Facebook profil.
Stačí sa stať fanúšikom a nič Vám neujde :-)
Novinky zo salónu